Klimfestijn in Sy

Vorige

Klimfestijn in Sy

Verslag Gerben van Garderen

Het regioweekend op 4 en 5 oktober, het laatste weekeinde van het seizoen, was een groot succes. De regioweekeinden mogen rekenen op een toenemende belangstelling en ondanks dat het oktober was, moesten wij toch een een paar inschrijvers teleurstellen omdat het vol was.
Foto: Vivian Karels

De regio was na lange tijd terug in Sy en dat gaan wij vaker doen! Door het heropenen van de groeve zijn de mogelijkheden in Sy zo uitgebreid dat het een heel heterogeen gebied is geworden. Niet alleen klassiek klimmen op de Cathedrale, maar ook plaatklimmen in de groeve of je uitleven in de versnijding in de hoek.


Foto: Vivian Karels

Foto: Vivian Karels

Door de regen op zaterdagochtend lieten wij ons niet uit het veld slaan. Een leuke wandeling om de bui te laten passeren en daarna zo snel mogelijk naar de rots. Daar kon iedereen lekker klimmen. Van de meest ervaren klimmer van onze regio, Frits de Leeuw, tot de jongste deelnemers, onze klimjeugd. Wij komen zeker terug in Sy.


Foto: Vivian Karels


Hilde Boerboom

De regio organiseert een vijftal regioweekends per jaar, meestal in de ardennen. Daar kun je klimmen, maar ok weandelen. Meedoen? Kijk dan op onze activiteitenagenda!